Laboratorium Geograficzne Małego Misia
Dwudziestego marca, czyli w pierwszy dzień astronomicznej wiosny, nasza szkoła zorganizowała kolejne spotkanie z serii "Laboratorium Małego Misia" dla przedszkolaków. Tym razem było to "Laboratorium Geograficzne" i jak zwykle udało nam się stanąć na wysokości zadania!
Dzieciaki były wręcz wniebowzięte opowiadaniem Pana Mandryka o różnych geograficznych zjawiskach, a najbardziej w tym wszystkim podobał im się chyba ruchomy model Układu Słonecznego.
W innej klasie przygotowane były puzzle, z których powstać miała mapka Polski, kartki, na których nasi mali goście mieli rysować wybrane przez siebie flagi państw i zabawa w "łączenie kropek", z których to powstać miały kontury kontynentów.
Po dzielnie wykonanych zadaniach na maluchy czekał teatrzyk kukiełkowy, a w nim dwa przygotowane przez uczniów klasy 2d pod kierunkiem p. Edyty Wilewskiej-Sosny przedstawienia: jedno o Księżycu, a drugie o polskich rzekach. Do obu bajek scenariuszami były wiersze Jana Brzechwy.
Następnie, po obejrzeniu spektaklu, na przedszkolaki czekał mały poczęstunek. Po nim przyszedł czas na podziękowania. Słowa gości świadczyły o tym, że spotkanie naprawdę należało do udanych.
Po tym na brzdące czekała jeszcze jedna, ostatnia atrakcja – zwiedzanie naszego Miniogrodu Botanicznego, by szukać tam pierwszych oznak wiosny, które oczywiście zostały odnalezione.
A my wszyscy mamy ogromną nadzieję, że im się podobało!